Blog

Czy warto zamieszkać w Łomiankach?

Warso Nieruchomości 2024-02-09
Czy warto zamieszkać w Łomiankach?

To pytanie często pojawia się na facebookowym forum mieszkańców Łomianek. Chociaż kwestia dojazdów do Warszawy w godzinach szczytu wzbudza silne emocje i krytykę, to nowe inwestycje wciąż cieszą się dużym zainteresowaniem. Domy i mieszkania z rynku wtórnego również szybko znajdują nabywców lub najemców. Jakie czynniki wpływają na popularność Łomianek? Dlaczego Warszawiacy opuszczają stolicę i decydują się na życie w mniejszym mieście?
Miasto dla każdego.

Łomianki to jedna z najszybciej rozwijających się podwarszawskich gmin. Tempo rozwoju zaskakuje wieloletnich mieszkańców miasta, którzy pamiętają jeszcze pola i łąki rozciągające się na terenach nad Wisłą. Dziś stoją tam nowoczesne osiedla budynków jedno i wielorodzinnych, które cieszą się dużym zainteresowaniem. W Łomiankach każdy znajdzie coś dla siebie - od luksusowych rezydencji na Dąbrowie, po przystępne cenowo segmenty i mieszkania w Łomiankach Dolnych.


Warszawa tuż za miedzą.

Łomianki przyciągają osoby, które są zmęczone wielkomiejskim pędem, ale doceniają możliwości, jakie daje stolica. Dlatego bliskość Warszawy to jeden z największych atutów Łomianek. Położenie tuż przy trasie S7 zapewnia komfortowy dojazd do stolicy zarówno samochodem, jak i komunikacją miejską. Czas dojazdu jest jednak zależny od godzin podróży. W godzinach szczytu wielu kierowców decyduje się na skorzystanie z parkingu „Parkuj i jedź” na Młocinach i przesiadkę do metra. Dzięki temu mogą uniknąć stołecznych korków i dotrzeć do celu szybciej niż autem. Również podróżujący autobusami mogą liczyć na bezpośredni dojazd do metra. Co więcej Łomianki leżą w I strefie biletowej warszawskiej komunikacji miejskiej.
Szczęśliwie dla wszystkich, którzy swój los związali lub chcą związać z Łomiankami, w perspektywie kilku lat planowana jest budowa obwodnicy. Rozwiązanie problemów komunikacyjnych wpłynie na wzrost zainteresowania nieruchomościami w Łomiankach.

Niepowtarzalny krajobraz.

Położenie Łomianek w otulinie Kampinoskiego Parku Narodowego i starorzeczu Wisły tworzy niepowtarzalny krajobraz.
Puszcza Kampinoska to jeden z największych kompleksów leśnych w całej Europie. Zachwyca różnorodnością ekosystemów i stanowi schronienie dla wielu gatunków zwierząt, w tym dzików, łosi, wilków, a także setek odmian ptaków. Kampinos to idealne miejsce dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu. Liczne, dobrze oznakowane szlaki przyciągają spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów, ale także pasjonatów jazdy konnej. Rodziny z dziećmi chętnie wybierają to miejsce na niedzielny spacer, czy piknik, który można zorganizować w drewnianej wiacie.
Starorzecze Wisły to pozostałość po dawnym korycie rzeki, które zostało przekształcone w malowniczy obszar wodny. Jezioro Dziekanowskie i Jezioro Kiełpińskie to dwa największe akweny starorzecza, które przyciągają mieszkańców Łomianek i okolicznych miejscowości zarówno w letnie upały, jak i zimowe mrozy. Jezioro Dziekanowskie może pochwalić się bogatszą infrastrukturą - oferuje kąpielisko, pomost, wypożyczalnię sprzętów wodnych, bar z przekąskami, a zimą parowozową saunę, czyli coś w sam raz dla miłośników morsowania. Jezioro Kiełpińskie jest natomiast rezerwatem przyrody, gdzie główną atrakcję stanowi możliwość kontemplowania natury.

Edukacja i rekreacja.

Nieruchomości na terenie Łomianek cieszą się dużym zainteresowaniem wśród rodzin z dziećmi. Bezpieczna okolica, bogata oferta edukacyjna oraz infrastruktura rekreacyjno-sportowa sprzyjają rozwojowi intelektualnemu i fizycznemu najmłodszych.

Na terenie miasta znajdują się liczne placówki, od przedszkoli po szkoły ponadpodstawowe, zarówno państwowe, jak i prywatne. Ponadto dzięki możliwości wyboru szkoły profilowanej (np. dwujęzycznej, czy muzycznej), dzieci mają możliwość rozwijania swoich pasji. Miasto oferuje również szeroki wybór szkół językowych, gdzie można uczyć się języków obcych na różnych poziomach zaawansowania. Można z czystym sumieniem powiedzieć, że łomiankowskie szkoły w pełni zaspokajają potrzeby edukacyjne dzieci w każdym wieku i eliminują konieczność dojazdów do Warszawy.
Miasto zapewnia doskonałe warunki do rozwijania talentów sportowych. Sportową wizytówką Łomianek jest Integracyjne Centrum Dydaktyczno Sportowe (ICDS). W obiekcie znajdują się m.in. hala sportową, pływalnia z basenem sportowym i rekreacyjnym, sauna, sala szermiercza oraz stadion sportowy. Zimą na terenie ICDS-u budowane jest lodowisko z wypożyczalnią łyżew. Co ważne, wstęp na lodowisko jest bezpłatny.

Bez względu na preferencje sportowe, każdy znajdzie w Łomiankach coś dla siebie - boisko do gry w koszykówkę, orliki, stadniny konne, siłownie, sale gimnastyczne, czy korty tenisowe. Do ruchu na świeżym powietrzu zachęcają także ścieżki rowerowe, bliskość Puszczy Kampinoskiej, czy Parku Młocińskiego.Czas na zakupy.

W zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji zakupowych, mieszkańcy Łomianek mają do wyboru wiele różnych sklepów i sklepików. Osoby, które stawiają na szybkie zakupy w dobrej cenie mogą wybrać się do popularnych dyskontów – Żabki, Biedronki, Netto, czy Lidla. Konsumenci ceniący wysoką jakość produktów, a także utrzymywanie relacji sąsiedzkich, doceniają osiedlowe sklepiki, często prowadzone przez ich właścicieli, którzy również mieszkają w Łomiankach. W poszukiwaniu świeżych owoców i warzyw wprost od rolników mieszkańcy miasta odwiedzają lokalny bazarek. Natomiast osoby planujące większe zakupy spożywcze, wybierają hipermarket Auchan.

Pełna infrastruktura miejska na własnym podwórku.

Łomianki mogą pochwalić się szeroką gamą lokali gastronomicznych i usługowych. Znajduje się tu wiele przyjaznych miejsc, gdzie można spotkać się ze znajomymi na pyszną kawę, z przyjaciółmi na oryginalną pizzę, czy z rodziną na niedzielny obiad. Na miłośników aromatycznej kawy i herbaty czekają kawiarnie, w których serwowane są napoje z różnych zakątków świata. Do tego można zjeść kawałek pysznego ciasta, czy lody wyrabiane rzemieślniczo. Osoby preferujące bardziej wykwintne dania, mogą wybrać się na sushi, albo na włoską ucztę. Łomiankowskie lokale mogą pochwalić się nie tylko dobrym jedzeniem, ale także miłą atmosferą, która sprzyja spotkaniom towarzyskim. Nie brakuje tu również miejsc z popularnym kebabem, czy kuchnią chińską. Dla osób zapracowanych i zabieganych, idealnym rozwiązaniem są lokale oferujące gotowe wyroby garmażeryjne, czy obiady na wynos.

Wśród lokali usługowych w Łomiankach przeważają gabinety kosmetyczne i salony fryzjerskie. Ich poziom dorównuje, a często nawet przewyższa, poziom renomowanych, stołecznych gabinetów. Profesjonalni fachowcy przyciągają Klientów nie tylko z Łomianek, ale również z okolicznych miejscowości, w tym również z Warszawy.
Łomianki oferują dostęp do opieki zdrowotnej. Mieszkańcy mogą korzystać zarówno z placówek państwowych, jak i prywatnych. Ne terenie miasta znajdują się również apteki, laboratoria diagnostyczne, gabinety rehabilitacyjne i prywatny ośrodek leczenia uzależnień. Mieszkańcy mają również dostęp do gabinetów terapeutycznych, a także do miejsc, które skupiają się na rozwoju własnym i zgłębianiu technik relaksacyjnych. Przykładowo po zjedzeniu pysznych lodów we Fresh Gelato, można udać się piętro wyżej do "Na spokojnie", aby odprężyć się podczas masażu lub skorzystać z sesji jogi. W Łomiankach znajduje się wszystko, czego potrzeba, aby zadbać o ciało i umysł.

Czasy, kiedy Łomianki traktowane były wyłącznie, jako sypialnia Warszawy minęły bezpowrotnie. Chociaż nie mogą równać się ze stolicą pod względem liczby miejsc pracy, to coraz więcej osób wybiera pracę zdalną lub hybrydową. To zjawisko zdecydowanie zmienia perspektywę zamieszkania na obrzeżach Warszawy. Ponadto Łomianki to idealne miejsce do prowadzenia własnego biznesu, ze względu na niższe koszty wynajmu lokalu i dogodną lokalizację. Planowana budowa obwodnicy z pewnością w dużym stopniu rozwiąże problemy komunikacyjne, czyli największą bolączkę mieszkańców Łomianek. Z pewnością wpłynie to na wzrost zainteresowania spokojnym miastem pod Warszawą. W konsekwencji należy liczyć się również ze wzrostem cen nieruchomości. Więc jeśli zastanawiasz się, czy warto zamieszkać w Łomiankach, to nie zwlekaj z podjęciem decyzji. Zobacz oferty nieruchomości na naszej stronie i skontaktuj się z nami już dziś.